Setkání Ekoškol v Hostětíně

V pátek, 10. června, se zástupci třídních Ekotýmů ZŠ Bratrství Čechů a Slováků sešli v autobuse se skupinou žáků ze ZŠ Hulín. Společně se vydali do Hostětína, kde se zúčastnili výukového programu, který připravily pracovnice ekologického centra Veronika Hostětín v rámci programu Ekoškola.

Tato akce ale nebyla naší první společnou akcí. První setkání zástupců Ekotýmů proběhlo
na začátku března 2011, kdy bystřická škola pozvala v čele s pí Jitkou Vašinovou žáky z Hulína na návštěvu na svou školu. Celkem 14 žáků, zástupců Ekotýmu ze ZŠ Hulín, zůstalo na ZŠ Bratrství celé dopoledne. Seznamovali se opatřeními týkajícími se ekologizace provozu školy a školní zahradou.


Co naše školy spojuje? Obě jsou aktivně zapojeny do mezinárodního projektu Ekoškola, který v ČR koordinuje sdružení Tereza. Naše škola letos na jaře obhájila mezinárodní titul Ekoškola podruhé, ZŠ Bratrství Čechů a Slováků má za sebou obhájení titulu již potřetí. Školy jsou poměrně blízko (vlakem asi 30 minut), budovy jsou postaveny ve stejné době – dělí je od jejich uvedení do provozu necelý jeden rok a obě školy jsou si velmi podobné – jsou postaveny podle podobných projektů.

Výukový program plný her, kvízů a hádanek byl zaměřen na tmelení Ekotýmů. Práce probíhala ve skupinách, které byly tvořeny žáky z obou spřátelených škol. Co žáci nejvíce ocenili?

Radek: Soutěže byly skvělé, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a výborně se pobavili.

Zuzce a Gabči se nejvíc líbilo „Stavění věže“, Klárka zase oceňuje soutěž „Risk“. Staňa s Áďou budou vzpomínat na „Kufr“. Zpestřením programu byla prohlídka zahrady s dalšími aktivitami, což zase ocenily Venda, Sabča a Kája.

Také druhé setkání uteklo rychle jako voda. Do autobusu jsme usedli unavení a plni nových dojmů a s novými přáteli. Tak zase někdy AHOJ!

Dana Hozová, koordinátor EVVO

 

19.06.2011 17:37:51
ekotymhulin
D&TH © 2011
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one